Ondersteuning voor bedrijven bij asbestverwijdering
- subsidies voor de ophaling van asbestcement (kmo, land- en tuinbouw);
- incentives om te investeren in leegstaande of verwaarloosde gebouwen;
- ondersteuning bij de heraanleg van een asbestdak (landbouw).
Verhoogde isolatiepremie bij verwijdering asbestdak of -gevel
De MijnVerbouwPremie is een premie voor renovatie en energiebesparende investeringen.
De asbestverwijdering van een dakbedekking, onderdak of gevelbekleding valt onder de premie op voorwaarde dat de asbestverwijdering gecombineerd wordt met het plaatsen van isolatie.
Om in aanmerking te komen voor de premie moet de werken door een aannemer gebeuren.
Meer info en voorwaarden vindt u hier.
- specifiek voor isolatie van het dak: Mijn VerbouwPremie voor dak | Vlaanderen.be
- specifiek voor de buitenmuren: Mijn VerbouwPremie voor buitenmuur | Vlaanderen.be
Voor werken aan de gebouwschil van een niet-woongebouw (categorie dak, buitenmuur, vloer en ramen en deuren) komen vanaf 1 juli enkel niet-commerciële instellingen (zoals vzw’s) en coöperatieve vennootschappen in aanmerking voor een premie.

Premie zonnepanelen bij asbestverwijdering (Fluvius)
De premie is enkel bedoeld voor niet-residentiële gebouwen die niet verwarmd worden en een asbestdak hebben, bijvoorbeeld een loods, stal of garage (los van het woongebouw).
Premie van Fluvius voor asbestverwijdering in combinatie met zonnepanelen voor dak van een niet-verwarmd, niet-residentieel gebouw | Vlaanderen.be
Land- of tuinbouwbedrijf
Via het sectorprotocol voor de landbouw kunnen land- en tuinbouwer beroep doen op de ophaling van asbest via de OVAM.
Team asbestafbouw
- Adres
- Stationsstraat 110
2800 Mechelen
Route en bereikbaarheid